Göztepe halı yıkama firmamız, halılarda zamanla kirlenmeler olması en alışıldık durumlardan birisidir. Halıların kirlenmesine önlem olarak alınacak belirli bir tedbir bulunmamaktadır. Buna tedbir almak yerine halıları periyodik olarak yıkanması şarttır. Halıların periyodik yıkanması ile birlikte bakteri üremesi gibi zararlı durumlar da ortadan kalkmış olur.

Zamanla yıkanmayan halılarda en çok gözlenen durum bakteri ve zararlı mikro organizmaların türemesinin önüne geçilir. Göztepe halı yıkama fabrikalarında kullanılan modern ve teknolojik yıkama makineleri halıların ömrünü uzatmakta ve daha sağlıklı bir yaşam alanı elde etmek adına zemin oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra farklı tip halılar için halı yıkama fabrikalarında farklı yıkama metotları uygulanarak halıların kullanım ömrü uzatılmaktadır.

Halı temizlemede artık insanlar halılarını kendileri yıkamazlar. Artık ev halıları ve buna benzer pek çok farklı tip ve modelde halı, halı yıkama fabrikalarında yıkanmaktadır. Halıların yıkanmasında dezenfekte edilme işlemi oldukça önemlidir. Halıların temizlenme usulleri göz önüne alındığında 2 tip halı için temel yıkama metodunun olduğu gözlenmektedir.

Bunlardan birisi sanayi tipi halıların yıkanmasıdır. Bu tip halılarda bilindiği gibi makinelerle yıkama işlemi yapılır. 2. tip yıkama metodu ise hassas halılar için yapılan narin yıkamalardır. Narin yıkamalarda halılar bilinen klasik yıkama metotları kullanılarak yıkanmaktadır. Antika ve ipek halılar 2. kategori yıkama metotları kullanılarak yıkanmakta ve temizlik bu şekilde sağlanmaktadır. Bizi arayın halılarınız tertemiz olsun.